Lékaři, firmy, instituce

Kontakt

Oficiální název:
Obec Rozstání

Adresa:
Rozstání 77
798 62 Rozstání

Telefon:
+420 582 395 417

Mobil:
+420 724 263 852

 

E-mail:
rozstani@rozstani.eu

Poloha obce

Mapa polohy obce

Vítáme vás na stránkách obce Rozstání a osady Baldovec

Obec Rozstání a osada Baldovec se nachází v západní části prostějovského okresu, na rozhraní s okresem blanenským a vyškovským. Průměrná nadmořská výška se pohybuje mezi 480 a 620 m.n.m. Rozstáním prochází silnice III. třídy z Prostějva do Blanska. V jižní části obce je křižovatka s odbočkami na Baldovec a směrem na Kulířov a dále k Vyškovu. V Rozstání je původní náves rozčleněna zástavbou na dva základní prostory. Horní u kostela je menší obestavěna původními staveními s dominantou kostela a farou, střední část je zastavěna natolik, že ztratila svůj charakter a stala se pouze koridorem komunikace.

Krátké zprávy

Nábor

PřílohaVelikost
PDF icon policie-1568357599.pdf350.38 KB

Zveme všechny, nejen naše občany, na akci "Ukliďme Rozstání a Baldovec před hodami“, která se bude konat v rámci celosvětového úklidového dne v sobotu 21. 9. 2019 od 9:00 hod. S sebou dobrou náladu, pracovní rukavice a pevnou obuv. Sraz v 9:00 hod. před budovou obecního úřadu. Pokud se akce nemůžete zúčastnit, tak si prosím alespoň ukliďte okolí svého domu. Děkujeme.

Farní úřad upozorňuje návštěvníky hřbitova, že po dobu opravy věže kostela bude vstup na hřbitov pod věží uzavřen. Přístup na hřbitov je zajištěn druhou bránou, okolo lodi kostela. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti a pokynů pracovníků stavby při návštěvě hřbitova. Omlouváme se za dočasné omezení v okolí stavby a děkujeme za pochopení.

 

PřílohaVelikost
PDF icon Mapa kudy na starý hřbitov.84.02 KB
Provozovatel naší Obecní hospody v Rozstání Jan Karhan srdečně zve všechny, zejména občany Rozstání a Baldovce do nově otevřené Obecní hospody.